Ķemeri - Jaunķemeri - Bigauņciems - Lapmežciems - Antiņciems - Ķemeri (21 km) Drukāt E-pasts

Maršruts ir apļveida (atgriežas sākumpunktā) un ved pa maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu.

Maršruts sākas no Ķemeru velonomas - Ķemeru dzelzceļa stacijas. Izbraucot cauri Ķemeriem un atstājot tos pa Tūristu ielu, dodieties uz Jaunķemeriem.

Ceļš jāturpina pa kreisi, gar Kolkas šosejas malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa veloceliņu šosejas kreisajā malā), bet no Bigauņciema- pa ietvi šosejas labajā malā. Ja jūtaties fiziski spēcīgi, varat braukt līdz Lapmežciemam arī pa jūras malu.

Uz Bigauņciema robežas, kur šoseju šķērso Siliņupīte,  ir iekārtota negara pastaigu taka, kas ved līdz jūrai - Kupskalnu dabas taka.

No Lapmežciema, kurā var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē, maršruts jāturpina Antiņciema virzienā (pie pagastmājas ir norāde pa kreisi) pa asfaltētu ceļu, kas pēc diviem kilometriem pāriet labā grantētā ceļā. Pusceļā līdz Antiņciemam atrodas Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā labajā pusē ir labi saskatāma norāde).

Antiņciemā vienīgajā krustojumā jānogriežas pa kreisi uz Ķemeru pusi (norādes nav, bet T-veida krustojumā it tikai viens ceļš pa kreisi).

Pametot Antiņciemu braucēji pa meža ceļu nonāk Raganu purvā, cauri kam ved diezgan bedrains, bet citādi visai baudāms ceļa posms un tad jau vēl cauri nelielam mežiņam un klāt atkal Ķemeri, kuros jūs iebraucat pa Robežu ielu.

Šo maršrtutu iespējams izbraukt arī pretējā virzienā.

 

Maršruts izveidots © SIA "Ķemeru takas", 2010; atjaunots 2017.

 

Velonoma.lv aicina visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu un respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus !

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround