Ķemeri - Antiņciems - Lapmežciems - Bigauņciems - Jaunķemeri - Ķemeri (21 km) Drukāt E-pasts

Maršruts ir apļveida (atgriežas sākumpunktā) un ved pa maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu.

Maršruts sākas no Ķemeru velonomas - Ķemeru dzelzceļa stacijas. Pametot Ķemerus un Jūrmalas pilsētu pa Robežu ielu, braucēji šķērso nelielu mežu, pēc tam  Raganu purvu un nonāk Antiņciemā.

Tālāk maršruts jāturpina pa grants ceļu Lapmežciema virzienā paralēli Kaņiera ezera dienvidaustrumu krastam. Ieteicamā pieturvieta- Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā kreisajā pusē ir labi saskatāma norāde).

Pēc uzkāpšanas putnu vērošanas tornī brauciens turpinās līdz Lapmežciemam, kas ir tieši pusceļš. Tur var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē.

Ceļš jāturpina pa Kolkas šosejas malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa ietvi šosejas kreisajā malā) un pa veloceliņu, kas no Bigauņciema sākas šosejas labajā pusē un jābrauc līdz Jaunķemeriem. Uz Bigauņciema robežas, kur šoseju šķērso Siliņupīte,  ir iekārtota vēl viena negara pastaigu taka, kas ved līdz jūrai - Kupskalnu dabas taka. Alternatīva- brauciens līdz no Bigauņciema līdz Jaunķemeriem gar jūras malu.

Jaunķemeros ir vēl viena iespēja atspirdzināties un atpūsties- restorāns "Neptūns".

Pēdējie 6 km no Jaunķemeriem līdz Ķemeru dzelzceļa stacijai jāveic pa asfaltēto Jaunķemeru ceļu.

Velonoma.lv aicina visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu un respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus !

Maršruts izveidots © SIA "Ķemeru takas", 2010; atjaunots 2017.

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround