Jaunķemeru pludmale un Kauguri (13 - 20 km) Drukāt E-pasts

Jau maršruta paĶemermiestiņu aprakstā minētie lepnie Ķemeru viesi kādreiz devās peldēties uz Jaunķemeru pludmali. Pirms aptuveni simts gadiem turīgos atpūtniekus no Ķemeriem uz pludmali pat veda tramvajs.

Par tramvaja eksistenci nu vairs nekas neliecina, "sabiedrības krējums" pulcējas citur, taču pludmale atrodas turpat kur agrāk. Ūdens te ir tīrāks, kā citur Jūrmalā, un cilvēku - krietni vien mazāk.

Velosipēds ir ideāls transporta līdzeklis šīs pludmales sasniegšanai. Varat doties uz pludmali pa seno tramvaja maršrutu. Maršruta garums vienā virzienā - 6,6 km.

Šis maršruts vairāk domāts tiem, kas vēlas pavadīt dienu pie jūras. Jaunķemeru pludmale līdz šim bija ērti pieejama tikai atpūtniekiem ar automašīnām - bet ar velosipēdu ir pat ērtāk un noteikti interesantāk!

Sākumā jābrauc cauri Ķemeriem. Ja ir vēlme, te var izmest dažus līkumus un apskatīt ko interesantu - sk. maršruta pa Ķemermiestiņu aprakstu.

Piemēram, pa ceļam var iegriezties Meža mājā.

Visgarākais ceļa posms ved no Ķemeriem uz Jaunķemeriem. Jāatzīst - ceļš ir mazliet vienmuļš bet ir patīkams. Te kādreiz gājis tramvajs.

Ja ir laiks un vēlēšanās "izmest" papildus aptuveni trīs četrus kilometrus garu "līkumiņu", braucienu uz Jaunķemreu pludmali varat apvienot ar Slokas ezera un tā sēravotu apmeklējumu. Tādā gadījumā sekojiet norādēm ceļa labajā pusē!

 

 

Kad esat sasnieguši Jūrmalas - Kolkas šoseju, pludmale jau gandrīz klāt. Uzmanīgi šķērsojiet šoseju un turpiniet ceļu pa ielu šosejas pretējā pusē.

Pa ceļam uz pludmali ir restorāns "Neptūns", kurā varat piestāt uz pusdienām vai tasi kafijas pirms atpakaļceļa. Pie restorāna vasarā darbojas arī veikals. Tuvāk jūrai jau turpinās tikai asfaltēts celiņš.

 

Esam klāt! Redziet- šeit pludmalē cilvēku ir salīdzinoši mazāk kā citur Jūrmalā.

 

 

 

 

 

Ja nokļuvuši līdz jūras malai izdomāsiet, ka ir vērts vēlaties pagarināt braucienu vēl par 7-8 kilometriem, varat doties vai nu pa labi uz Kauguru pusi, kur var iepusdienot "Kūriņā"- lieliskā latviešu krogā pašā jūras malā, vai arī pa kreisi- Bigauņciema virzienā līdz mola paliekām uz Bigauņcema uz Lapmežciema robežas, kur atrodas Siliņupītes ieteka jūrā un Kupskalnu dabas taka.

Atpakaļceļā no abiem maršruta pagarinājumiem var doties izbraucot uz Talsu šosejas un braucot līdz pagriezienam uz Ķemeriem pa asfaltētu veloceliņu.

 

Maršruta autori: © Jānis Pļavinskis, Gatis Pāvils, 2005; atjaunots 2017.

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround