Slokas ezers- sēravoti un Vecslocenes dumbrājs (9 - 12 km) Drukāt E-pasts

Ja vēlaties aplūkot unikālu dabas pieminekli - cilvēka nepārveidotu sēravotu - varat doties uz Slokas ezeru. Pats sēravots gan varbūt Jums neliksies nekas tik īpašs, taču brauciens līdz tam nebūt nav slikts.

Ja esat noskaņots drusku avantūristiski un uz velosipēda jūtaties droši- pa nupat atjaunotu, vietām ļoti ainavisku taciņu, kas brīžiem paceļas vairākus desmitus centimetru virs zemes, varat apskatīt Vecslocenes dumbrāju- savdabīgu, skaistu melnalkšņu mežu, caur kuru lēni vijas upīte.

Šis maršruts var tikt veikts atsevišķi, vai veiksmīgi apvienots ar velopastaigu pa Ķemermiestiņu vai kā daļa no maršruta, kas ved uz Jaunķemeru pludmali.

Attālums no Ķemeru dzelzceļa stacijas līdz Slokas ezeram- 4,5 km. Takas cauru dumbrājam garums- aptuveni 2 km.

No sākuma ir jābrauc pāris kilometri cauri Ķemeriem Jaunķemeru virzienā (t.i.- uz jūras pusi), jāpabrauc garām pagriezienam uz Meža māju (vai, ja Jūs veicāt maršrutu pa Ķemermiestiņu un apmeklējāt Meža māju, jāizbrauc uz Jaunķemeru ceļa un jānogriežas pa kreisi) līdz ceļa labajā pusē ieraudzīsiet brūnu zīmi, kas norāda uz Slokas ezeru. Te jānogriežas.

 

 

Tālāk jābrauc tikai taisni, pa Dūņu ceļu. No sākuma brauksiet garām dažām ne visai glītām celtnēm, pēc tam sāksies mežs.

Nepareizi aizbraukt nav iespējams- neskatoties uz to, ka pa ceļam gadās arī daži sānceļi, Dūņu ceļš atduras pret Slokas ezeru.

 

 

 

Pie Slokas ezera ir neliela automašīnu stāvvieta, iekārtota ugunskura vieta, peldošs putnu vērošanas tornītis, kas noteikti šķitīs ievērības cienīgs Jūsu bērniem, un Ķemeru nacionālā parka uzstādīts informācijas dēlis.

Turpat līdzās var aplūkot cilvēka nepārveidotu sēravotu, kas ieplūst ezerā.

Šai brīdī Jums ir izvēle - doties atpakaļ, kur atbraucāt, jeb turpināt ceļu pa taku cauri mežam.

 

Ja izvēlaties otro variantu, pabrauciet ap 100 m atpakaļ prom no ezera un ievērosiet zīmi, kas norāda uz taku mežā. Sekojiet tai.

Taka vairākās vietās ir veidota no dēļiem un paceļas virs zemes vairākus desmitus centimetru. Tas tāpēc, lai Vecslocenes dumbrāju varētu apmeklēt arī pavasarī un pēc ilgām lietavām, jo, kā jau dumbrājam pienākas, tad tas ir applūdis un citādi nebūtu šķērsojams.

Tiesa, kā jau minējām, mazāk pieredzējušiem velobraucējiem labāk būtu velosipēdus šajās vietās pa taku stumt vai atstāt tos takas sākumā un iziet taku kājām (tas gan prasīs kādu pusstundu), vai arī izvēlēties citu maršrutu.

Ja izvēlēsieties veikt taku ar velosipēdu, tad ziniet- braukšana prasīs zināmu konentrēšanos. Bet dariet to bez steigas un izbaudiet ainavu, kas vietām ir gluži jauka.

Zāles ceros gar taciņu var būt ērces - pēc brauciena būs jāpārbauda apģērbs.

 

 

Ķemeru nacionālais parks ir uzcēlis tiltiņu pāri Vecslocenei

Te paveras skaista ainava uz dumbrāju.

Tiltņu šķērsojiet uzmanīgi un neviļus neiekrītiet upītē!

Tālāk pa ceļam divās vietās būs krustceles.

 

Pirmajās Jums ir iespēja pa īsāko ceļu nogriezties uz Jaunķemeriem. Ja Jūs to vēlaties, Jums jāseko norādei uz Melnezeru.

Savukārt, ja Jūs vēlaties atgriezties uz Dūņu ceļa vai arī izbraukt uz Jaunķemeru ceļa tuvāk Ķemeriem, Jums jāturpina ceļš pa taku.

 

 

Vēl gabaliņu tālāk būs vēl vienas krustceles.

Dodoties pa labi, Jūs drīz vien nokļūsiet uz Jaunķemeru ceļa tuvāk Ķemeriem un varēsit atgriezties sava ceļojuma sākumpunktā jau pa lielceļu.

Savukārt nogriežoties pa kreisi, Jūs vēl turpināsiet ceļu pa taku un izbrauksiet uz Dūņu ceļa kādus 700 metrus no Slokas ezera.

 

Tieši blakus pēdējām krustcelēm ir jaunuzcelts tiltiņš pār upīti, kas, protams, jāšķērso, ja Jūs turpinat braucienu pa taku, bet apstāties un aplūkot ainavu, kas paveras no tā, var jebkurā gadījumā.

Maršruts izveidots: © SIA "Ķemeru takas", 2008

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround