Jaunķemeri - Bigauņciems - Lapmežciems - Antiņciems - Ķemeri - Jaunķemeri (21 km) Drukāt E-pasts

Maršruts ir apļveida (atgriežas sākumpunktā) un ved pa maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu.

Maršruts sākas no restorāna "Neptūns" un izbraucot uz Kolkas šoseju ceļš jāturpina pa pabi. Aiz aipļveida krustojume ieteicams lielceļu šķērsot un pārvietoties pa Kolkas šosejas kreisi malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa veloceliņu šosejas kreisajā malā), bet no Bigauņciema- pa ietvi šosejas labajā malā. Šajā vietā var apmeklēt negaro Kupskalnu dabas taku, kas gar Siliņupīti ved līdz jūrai. Ja jūtaties fiziski spēcīgi, varat braukt līdz Lapmežciemam arī pa jūras malu.

No Lapmežciema, kurā var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē, maršruts jāturpina Antiņciema virzienā (pie pagastmājas ir norāde) pa asfaltētu ceļu, kas pēc diviem kilometriem pāriet labā grantētā ceļā. Pusceļā līdz Antiņciemam atrodas Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā labajā pusē ir labi saskatāma norāde).

Antiņciemā vienīgajā krustojumā jānogriežas pa kreisi uz Ķemeru pusi (norādes nav, bet T-veida krustojumā it tikai viens ceļš pa kreisi).

Pametot Antiņciemu braucēji pa meža ceļu nonāk Raganu purvā, cauri kam ved diezgan bedrains, bet citādi gluži baudāms ceļa posms un tad jau vēl cauri nelielam mežiņam un klāt Ķemeri, kuros Jūs iebrauksiet pa Robežu ielu. AIzbraukuši līdz tās galam griezieties pa kreisi - tas būs virziens atpakaļ uz Jaunķemeriem.

Ķemeros var apmleklēt sanatorijas parku, sēravotu "Ķirzaciņa", Meža māju, Dumbrāja laipu un vēl apmēram duci ievērības cienīgu objektu, kurus vieglāk būs atrast, ja izvēlēsieties braukt gida pabadībā.

Šo maršrtutu iespējams izbraukt arī pretējā virzienā.

 

Maršruts izveidots © SIA "Ķemeru takas", 2010, atjaunots 2017.

 

Aicinam visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu un respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus !

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround