Uz Lielā Ķemeru tīreļa laipu (18 km +2-3 km kājām) Drukāt E-pasts

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem purviem Latvijā - tā platība pārsniedz 6 000 hektārus. Purva centrālajā daļā tā mežainie “krasti” redzami vien kā attāla šaura svītriņa pie apvāršņa.

Ķemeru nacionālais parks purva ziemeļu daļā izveidojis ap 3 km garu taku no dēļiem un palielu trīsstāvīgu skatu torni. Takas apmeklējums ir par velti. Šī ir iespēja iepazīt purvu sausām kājām. Cilvēki vairāk pieraduši purvu redzēt rudenī, kad tiek lasītas ogas. Taču purvam piemīt savdabīgs, dižens skaistums jebkurā gadalaikā.

Lai sasniegtu Lielā tīreļa laipu, no sākuma pa Jaunķemeru ceļu jānokļūst Ķemeros, pēc tam- turpinot braukt pa galveno ielu Ventspils šosejas virzienā. Uzmanieties no retajām mašīnām! Nesasniedzot Ventspils šoseju labajā pusē būs telekomunikāciju tornis. Te var nogriezties uz nelielu, pārsimts metru garu taciņu, kas izvedīs uz šoseju tieši vajadzīgajā vietā.

Šķērsojiet Ventspils šoseju ļoti ļoti uzmanīgi! Satiksme te dzīva!!!

Pretējā pusē šosejai sākas vairākus kilometrus garš ceļš uz purva taku. No sākuma tas ir asfaltēts un ved gar kapiem. Ceļš uz purva taku ir ainavisks. Rēķinieties, ka šeit ar mašīnām mēdz braukt arī citi takas apmeklētāji.

Kad esat sasnieguši automašīnu stāvvietu, vai nu varat pieķēdēt velosipēdus pie nožogojumiem tās malā vai arī doties tālāk purva virzienā un atstājiet tos piemērotā vietā tuvāk takas sākumam.

Doties ar velosipēdu uz taku nebūtu prātīgi - nomocīsieties, to stumjot vai nesot divarpus kilometrus un nokaitināsiet pretīmnākošos. Ja īpaši nesteidzaties, taku var izstaigāt apmēram 40-50 minūšu laikā.

Lai iegūtu maksimālu pievienoto vērtību no Lielā Ķemeru tīreļa laipas apmeklējuma, aicinām izmantot mūsu dabas gidu pakalpojumus ka arī iespēju noorganizēt izglītojošu nodarbību dabā! Vairāk informācijas pa tālruni 29239273.

Maršruta apraksts izveidots © SIA "Ķemeru takas", 2013, atjaunots 2017.

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround