Zaļās kāpas lielais aplis (25 km) Drukāt E-pasts

Maršruts Jaunķemeri (restorāns "Neptūns") - Ķemeri - Zaļā kāpa - Antiņciems - Lapmežciems - Bigauņciems - Jaunķemeri ir apļveida (tas atgriežas savā sākumpunktā) un ved pa daudzveidīgu ceļa segumu- smilšainām un grantētām taciņām mežā, maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar grants un asfalta segumu. Iespējams daļu maršruta veikt arī braucot gar jūras malu.

Lai sasniegtu Zaļo kāpu, no sākuma pa Jaunķemeru ceļu jānokļūst Ķemeros, pēc tam- pa Robežu ielu līdz pēdējai šķērsielai pa kreisi- Partizanu ielai. Pametot Ķemerus un Jūrmalas pilsētu pa Partizānu ielu, braucēji nokļūst uz ceļa, kas caur mežu un starp diviem purviem ved gar Zaļo kāpu un pēc septiņarpus kilometriem nonāk Antiņciemā.

Tālāk maršruts jāturpina pa grants ceļu Lapmežciema virzienā paralēli Kaņiera ezera dienvidaustrumu krastam. Nākamā iespējamā pieturvieta- Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā kreisajā pusē, uz to ceļa malā ir arī norāde, bet raiti braucot no Antiņciema puses, to nav viegli pamanīt).

Pēc uzkāpšanas putnu vērošanas tornī brauciens turpinās līdz Lapmežciemam, kur var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē.

Ceļš tālāk jāturpina pa Kolkas šosejas malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa ietvi šosejas kreisajā malā) un pa veloceliņu, kas no Bigauņciema sākas šosejas labajā pusē un jābrauc līdz Jaunķemeriem. Alternatīva- brauciens līdz Jaunķemeriem gar jūras malu. Ja ir laiks un luste apmeklēt Kupskalnu dabas taku, kas izveidota uz Lapmežciema un Bigauņciema robežas.

Pēc atgriešanās Jaunķemeros mēs, protams, iesakām atpūsties un atspirdzināties restorānā "Neptūns".

Aicinam visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu un respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus !

Aptuvens maršruta veikšanai nepieciešamais laiks (ņemot vēra pieturas): ~4 stundas.

Lai nenomaldītos un saņemtu ceļā tehnisko palīdzību, aicinām izmantot velo pavadoņa pakalpojumu, bet maksimālo pievienoto vērību no brauciena iegūsiet, ja izvēlēsieties dabas gidu pakalpojumus. Vairāk informācijas pa tālruni 29239273.

Maršruta apraksts izveidots © SIA "Ķemeru takas", 2013; aktualizēts 2017.

 

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround